Co można robić w Borach Tucholskich z rodziną?

majówka aktywnie zakochani

Rodzinne wyjazdy w Bory Tucholskie nie muszą należeć do nudnych. Wystarczy odpowiednio zaplanować cały wypad, by każdy z domowników mógł dobrze się bawić. A miejsc do zabawy jest naprawdę sporo! Jakich?

Bory Tucholskie ostatnimi czasy urosły do rangi dobrego miejsca turystycznego do odpoczynku zarówno dla singli, par zakochanych jak i rodzin z dziećmi. Dziś skupimy się na ostatniej grupie, bo to ona często jest najbardziej problematyczna, jeśli chodzi o wybranie atrakcyjnych aktywności dla każdego wczasowicza.

Zanim jednak zarezerwujemy nocleg Bory Tucholskie, przekonajmy się, co konkretnie można robić z rodziną w tych niezwykłych stronach.

park linowy bory tucholskie

Atrakcje sportowe – czyli aktywny wypoczynek

Tucholska okolica obfituje w możliwości do uprawiania przeróżnych sportów. Parki linowe, które kuszą swoimi nieprzebytymi ścieżkami nadziemnymi, na pewno sprawią, że cała rodzina będzie się dobrze bawiła. Można zarówno spokojnie przechodzić pełne utrudnień szlaki, jak i zorganizować małe rodzinne zawody i obstawiać, komu z naszych najbliższych najszybciej uda się pokonać przeszkody.

Warto również zwrócić uwagę na liczne jeziora, które pozwalają nam nie tylko popływać czy pomoczyć się w wodzie, ale również łowić ryby – takie, jakich nie najdziemy nigdzie indziej. Jeśli pozostajemy w tematyce wodnej – ciekawą formą spędzania wolnego czasu mogą być również spływy kajakowe, które dostarczą nam niezapomnianych emocji oraz wprowadzą nutkę grozy!

Poza wodnymi i powietrznymi – Bory Tucholskie obfitują również w lądowe atrakcje sportowe. Warto wypożyczyć rowery i wyjechać z całą rodziną na piknik. Leśne drogi poprowadzą nas na magiczne polany, które pięknie oświetlone słońcem mogą okazać się naprawdę ciekawym miejscem do robienia zdjęć.

Atrakcje spokojniejsze – SPA i strefa Wellness

Jeśli nadejdzie dzień podczas naszego urlopu, kiedy to wolelibyśmy zostać w hotelu – możemy pozwolić sobie na atrakcje mniej ekstremalne niż te przedstawione w punkcie pierwszym. Na pewno każdy z nas doceni obecność strefy SPA oraz Wellness w hotelu. Tutaj tez pojawia się nasza rada – szukajcie miejsc noclegowych, które takie udogodnienia oferują. Będzie Wam znacznie milej i zyskacie dodatkowe pomysły na wspólne spędzenie czasu.