Jak stworzyć wiosenną atmosferę na wielkanocnym stole?

Wielkanoc to czas wyjątkowy nie tylko ze względu na rodzinne spotkania, ale także dzięki temu, że chyba nic innego nie kojarzy się bardziej z wiosną niż ten właśnie świąteczny czas. Są to doskonałe powody, by zadbać o odpowiednią, lekką atmosferę przy wielkanocnym stole. Jak tego dokonać? Tego dowiecie się w dzisiejszym artykule!

Wiosenne, lekkie odcienie

Wiosna to pora roku, podczas której cały świat ponownie budzi się do życia. W tym okresie dominują odcienie bieli, zieleni i żółci, które przywodzą na myśl raczej pozytywne skojarzenia. Warto w nie wzbogacić domową atmosferę w taki sposób, by nadchodzące dni wypełnione były całkowitym optymizmem.

Tworzenie pozytywnego klimatu dotyczy również wielkanocnego stołu, który po odpowiednim przystrojeniu stanie się ulubionym miejscem wspólnych posiłków. Wspomnianą wcześniej gamę kolorów można wzbogacić o delikatny beż, który nada wnętrzu naturalny charakter. Obrus, który trafi na świąteczny stół, powinien być raczej jasny i możliwie jednokolorowy. Wielkanocnej elegancji nie zaburzą jednak delikatne ornamenty, które świetnie będą komponować się przy zastosowaniu przemyślanych dodatków.

Zastawa stołowa na Wielkanoc

Święta Wielkiej Nocy to w zdecydowanej większości czas dla tych, którzy są zwolennikami tradycyjnych wartości. Z tego powodu najbezpieczniejszym wyborem będzie klasyczna zastawa stołowa. Jakie komplety mieszczą się w tej definicji? Mowa przede wszystkim o eleganckich pakietach zawierających okrągłe talerze, półmiski, bulionówki czy inne naczynia. Chociaż ich nowoczesne odpowiedniki o geometrycznych kształtach wyglądają obłędnie, to warto na te kilka dni w roku z nich zrezygnować w imię tradycji.

W przypadku zastawy stołowej również należy skupić się na kompletach jasnych, najlepiej białych lub delikatnie zdobionych. Ciekawą kompozycję w dobrym guście można uzyskać, decydując się na jasnozielone lub żółte miski czy salaterki.

Na wiosennym, wielkanocnym stole mniejsze znaczenie będą miały sztućce – w tym przypadku sprawdzi się niemal dowolny zestaw. Zdobione łyżki, noże i widelce pozwolą podkreślić klasyczny wydźwięk sytuacji. Nie można również zapomnieć o odpowiednim ich ułożeniu – taka sytuacja może zwrócić na siebie najwięcej uwagi podczas świątecznych posiłków.

Świąteczne i nieświąteczne dodatki

Wiosenną atmosferę można budować na wiele sposobów. Jednym z najłatwiejszych jest zadbanie o odpowiednie dodatki, które trafią na wielkanocny stół. Interesujący efekt pomogą uzyskać lekkie świeczniki, ozdoby czy nawet wiosenna rzeżucha! Dzięki wyszukanym akcesoriom, wspólna przestrzeń zyska indywidualny charakter, który może stać się wyznacznikiem stylu.

 

Sprawdź ofertę akcesoriów do jadalni na https://dajar.pl/dom-i-ogrod/jadalnia