Mity medycyny estetycznej

źródło: https://www.christofferingves.pl

Medycyna estetyczna jest tematem chodliwym i przywołującym wiele emocji. Jak zresztą wiadomo –  ile głosów, tyle opinii. Dlatego w sieci można znaleźć wiele sprzecznych, wręcz niewiarygodnych informacji, kreujących różnorakie mity oraz oczerniających kliniki. Zatem jak jest naprawdę?

Mit I: Im później skorzystamy z medycyny ostatecznej, tym lepiej

Medycyna estetyczna  nie stanowi cudownego remedium na ciągłe starzenie się ludzkiego ciała. Nie należy zatem liczyć, że skorzystanie w podeszłym wieku z ogromu usług odpowiedniej kliniki, zwróci komukolwiek młodość. Za to rozsądnym wyborem będzie traktowanie medycyny estetycznej w ramach profilaktyki i chęci utrwalenia młodego oraz zdrowego wyglądu.  Stosowanie wszelkich peelingów oraz zabiegów odmładzających w rozsądnych ilościach, może przynieść tylko wymierne korzyści.

Mit II: Twarz po wykonanym zabiegu wygląda karykaturalnie

Owszem, po upływie kilku godzin od wykonania zabiegu, twarz może prezentować się w sposób nieestetyczny. Natomiast, jeśli mowa o odpowiednio wykonanym końcowym rezultacie, to jest on niemal niewidoczny na pierwszy rzut oka. Przykładem jest moment, kiedy spotykamy znajomą i stwierdzamy, że lepiej wygląda, lecz tak naprawdę mielibyśmy problem z opisaniem, dlaczego tak uważamy.

Mit III: Przy wykonywaniu każdego kolejnego zabiegu trzeba zwiększyć dawkę preparatu

Tak naprawdę sytuacja jest zgoła odwrotna. Początkowo używa się sporych dawek, a następnie małych – dla utrzymania oczekiwanego rezultatu. Najważniejsze jest to, aby nie stopniować dawki, a wybrać rozsądną ilość.

Mit IV: Medycyna estetyczna w niebezpieczny sposób uzależnia

Nie jest to kwestia samych operacji medycyny estetycznej, a jej efektów. Świadomość osiągania tak spektakularnych rezultatów dzięki zabiegom, może sprawić, że zaczniemy na nie patrzeć jak na narkotyk, bez którego nie jesteśmy w stanie się obejść. Naturalnie zdarzają się przypadki nadmiernego wstrzykiwania botoksu, więc ten mit obalony jest połowicznie. W tym miejscu należy odwołać się do zdrowego rozsądku zainteresowanych tego typu zabiegami.

Mit V: W razie chęci można cofnąć rezultaty zabiegu

Kwestia ta zależna od wykonanego zabiegu. Mówiąc o wypełniaczach, to istnieje możliwość, aby je usunąć za pomocą nici liftingujących. Lepszym pomysłem jest możliwie jak najskuteczniejsze minimalizowanie potrzeby cofnięcia efektów. Pomoże w tym stosowanie preparatów wchłanianych.

Podsumowanie

Mimo że medycyna estetyczna cieszy się w naszym kraju coraz większą popularnością, to wciąż musi się ona konfrontować ze stereotypowym myśleniem i błędnymi informacjami. Dlatego, jeśli chcemy mieć pewność, że posiadamy rzetelną wiedzę na ten temat, warto zwrócić się do lekarza specjalisty przeprowadzającego zabiegi.