Na co zwracać uwagę, wybierając hotel nad morzem?

zingst-1629451_1280

Wyjazd nad morze to nie lada wyzwanie. Szczególnie wtedy, gdy pochodzimy z zupełnie innego rejonu Polski. Wybór hotelu jednak wcale nie musi należeć do najtrudniejszych zadań. Oto, jak robić to z głową.

Kiedy podejmiemy już decyzję, że tegoroczny urlop chcemy spędzić nad morzem, nie pozostaje nam nic innego jak zarezerwować miejsce w hotelu w odpowiednim mieście. Nie da się ukryć, że ostatnimi czasy za jeden z najlepszych kurortów wakacyjnych uchodzi Trójmiasto z Gdańskiem na czele. Tam więc postaramy się poszukać czegoś interesującego.

Wybierając więc hotel w Gdańsku, musimy brać pod uwagę kilka ważnych kwestii:

Gdańsk

Umiejscowienie obiektu

Trudno jest mówić o udanym wypoczynku i relaksie, kiedy do najbliższej atrakcji turystycznej trzeba iść 3 kilometry. Dlatego właśnie lokalizacja jest naprawdę ważnym aspektem. Najlepiej, kiedy nasz hotel mieści się w centrum miasta. Mamy wtedy dostęp nie tylko do dobrze rozbudowanej infrastruktury miejskiej, ale również nie jesteśmy odcięci od licznych punktów turystycznych. W Gdańsku powinniśmy stawiać głównie na hotele położone na Starym Mieście i w jego okolicach. Stamtąd bowiem najłatwiej jest się dostać do każdego interesującego nas miejsca.

Cena – dopasowana do standardu

Jak wiadomo – nikt nie lubi przepłacać. Z drugiej jednak strony wszyscy zdają sobie sprawę, że za luksus trzeba odpowiednio zapłacić. Dopasowanie ceny noclegów do standardu hotelu to kolejna ważna sprawa. Powinniśmy zwracać uwagę na hotele, które zachowują zdrowy rozsądek w ustalaniu kosztów pobytu. Poza tym – czytajmy strony internetowe. Często bywa tak, że akurat któryś hotel w Gdańsku oferuje promocje – na przykład na weekend dla dwojga.

recepcja

Ilość gwiazdek wyznacznikiem jakości?

Od lat gwiazdki hotelowe stanowią gwarancję jakości danego obiektu. Warto jest im ufać, ponieważ zazwyczaj przyznawane są sprawiedliwie. Chcąc naprawdę wypocząć i poczuć się jak królowie życia – powinniśmy skupić się na hotelach o czterech gwiazdkach. Dzięki temu za korzystną sumę spędzimy czas w bardzo dobrych warunkach. Nie warto przepłacać za dodatkową gwiazdkę. Nie warto również zapłacić kilkudziesięciu złotych mniej i spać w niekomfortowym miejscu.