Wakacje w Polsce? Oto 3 miasta, które musisz odwiedzić w tym sezonie

Granica pomiędzy morzem a plażą

Tegoroczny sezon urlopowy zbliża się wielkimi krokami, a moment, w którym wypadałoby zaplanować ewentualny wyjazd zbliża się nieubłaganie. Jeśli wciąż zastanawiasz się nad tym czy wybrać się za granicę, lub może zorganizować sobie wakacje w Polsce – zapoznaj się z naszym krótkim poradnikiem!

Kołobrzeg

Miasto to, leżące nad naszym polskim Bałtykiem, powstało już w IX wieku jako jedna z pierwszych osad w zachodniej części Pomorza. Od czasu swojego powstania, miasto było świadkiem burzliwych dziejów historycznych, w trakcie których zostało nawet zdobyte przez samego Napoleona!

Kołobrzeg pełen jest ciekawych zabytków i zakamarków. To właśnie tutaj znajduje się znany Pomnik Zaślubin Polski z Morzem, czy nie mniej sławne lapidaria: żydowskie i niemieckie. Miasto pełne jest także tablic upamiętniających jego bogatą historię. Nie można także zapominać o tym, że w XVII wieku Kołobrzeg został przekształcony w twierdzę, której pozostałości można oglądać do dnia dzisiejszego.

Chociaż Kołobrzeg najbardziej znany jest jako raj dla plażowiczów i amatorów morskich kąpieli, to bez wątpienia może on zaoferować turystom znacznie więcej.

Poznań

Poznań jest również jednym z najstarszych miast, z tym jednak wyjątkiem, że w całej Polsce. Ponad tysiącletnia historia odcisnęła piętno na tym, jak Poznań wygląda w chwili obecnej. Do najważniejszych zabytków, które podczas wizyty w stolicy Małopolski po prostu trzeba zobaczyć, należą:

  • Zamek Królewski,
  • Stary Rynek z Ratuszem Miejskim,
  • Cytadela,
  • Katedra św. Piotra i św. Pawła,
  • Zamek Cesarski,
  • Fortyfikacje Twierdzy Poznań,

Kolorowe kamienice na Starym Rynku w PoznaniuPonadto, Poznań jest jednym z najważniejszych ośrodków kulturalnych w Polsce. Co roku w mieście tym odbywają się liczne imprezy kulturalne i festiwale, które przyciągają ludzi z całego świata. Wymienić możemy tutaj np. Malta Festiwal czy międzynarodowe konkursy skrzypcowe oraz lutnicze im. Henryka Wieniawskiego.

Miasto bez wątpienia zachęca, by zatrzymać się w nim na dłużej. Jeśli szukasz tanich noclegów, spójrz na ofertę Apartamentów Poznań.

Bielsko-Biała

Bielsko-Biała jest jednym z najpiękniej położonych miast województwa Śląskiego, które oferuje możliwość zapoznania się z historią regionu, a jednocześnie pozwala na aktywny wypoczynek podczas wędrówek po górach – kilka szczytów leży w granicach administracyjnych Bielska! I to właśnie ten szczegół sprawia, że Bielsko jest miejscem zupełnie wyjątkowym na polskiej mapie.

Panorama krajobrazu górskiego o wschodzie Słońca

Miasto leży na pograniczu Pogórza Śląskiego, Beskidu Małego i Beskidu Śląskiego, w którym funkcjonuje doskonale zorganizowana infrastruktura turystyczna. Chociaż otaczające je szczyty nie należą do najwyższych w Polsce, to ich zdobycie może dać niezły wycisk. W pobliżu działa także szereg przepięknych miejsc, które pozwalają na rozkoszowanie się jazdą rowerem górskim.

Wakacje już tuż-tuż!

Nasz kraj obfituje w zdumiewające, różnorodne miejsca (i miasta), które odwiedzić powinien każdy miłośnik podróży. Niezależnie od tego, czego oczekujesz od swojego urlopu, pamiętaj, że wakacje w Polsce wcale nie muszą być nudne!